Kuma uudiste ajaveeb

2.8.02

Eesti parim politseiprefektuur on Järvamaal


Paikusel toimunud politsei kutsemeisterlikkuse võistlused võitsid Järvamaa korrakaitsjad Üllar Kütt, Peeter Laas, Marju Teinfeldt ja Alo Allemann.


Järvakad asusid juhtima juba esimese võistluspäeva lõpus ning juhtisid pea kogu võistluse, vaid teise päeva lõpus tuli leppida teise kohaga. Kokku võistlesid politseinikud kümnel alal - mõõtu võeti näiteks seaduste tundmises, kriminaalpreventiivse töö kavandamises, sündmuskoha vaatluses ja vormistamises ning kuritegude ennetamisega seonduvas nõustamises. Samuti politseitaktikas, vigursõidus, rallis ja lahendati konkreetset õigusrikkumist.


Politseiameti korrakaitse osakonna komissar Urve Miidla selgitas Kumale, et esimesed liikluspolitsei võistlused korraldati 25 aastat tagasi Paides. Lisaks on eraldi võistlusi korraldatud konstaablitele ja uurijatele. Tänavu otsustati võistlused ühendada ja selgitada üks vabariigi parim prefektuur.


Parim politseiasutus sai esimese Eesti Politsei Kutsemeisterlikkuse Võistluse rändkarika ja uhiuue politseiauto. Järva Prefekt Erki Nelis kiitis oma töötajaid ja lisas, et uut politseiautot on prefektuurile hädasti vaja. Võistlejad said tänutäheks väiksemaid auhindu.