Kuma uudiste ajaveeb

11.7.02


Ringkonnakohus jättis Andres Mardo tapmisega seotud Raivo Rudi vahi alla


Tallinna ringkonnakohus ei rahuldanud metsaärimees Andres Mardo tapmisega seotud Raivo Rudi erikaebust ja jättis mehe vahi alla. Türil tegutseva turvafirma Swanto juhatuse liige ja üks omanik Rudi taotles kaebuses Pärnu maakohtu määruse tühistamist, mille järgi jäeti ta augusti lõpuni vahi alla.


Keskkriminaalpolitsei vahistas Mardo tapmises osalenud 38-aastase Toivo ja 32-aastase Helduri juba 9. mail ning 43-aastase Rudi 19. juunil. Uurimise käigus selgus, et Toivo ja Heldur kutsusid võla tagasimaksmise ettekäändel Mardo Kolu külas asuvasse tallu. Süüdistuse järgi tulistas Toivo seal Mardot revolvrist ning lõi teda korduvalt noaga. Seejärel viisid mehed Mardo surnukeha Kolu külas Lintsi jõkke.
Keskkriminaalpolitsei tuvastas, et Rudi ei osalenud tapmises, kuid teadis Toivo ja Helduri mõrvaplaanist. Samuti uurib politsei Rudi seotust Toivo ja Helduri teiste kuritegudega.


Politsei esitas Toivole esialgse süüdistuse tahtlikus tapmises eriti julmal viisil ja Heldurile süüdistuse tahtlikule tapmisele kaasaaitamises. Rudi sai süüdistuse kuriteost mitteteatamise eest. Kõik süüdistatavad tunnistavad oma tegu.