Kuma uudiste ajaveeb

16.7.02

Prefekt avalikustas statistika liiklusolukorrast, et järelvalve mahtu suurendada


Seoses sel nädalal käivitatud üleriigilise liiklusoperatsiooniga edastas Järva politseiprefekt Erki Nelis statistikat Järvamaa liiklusolukorrast. See toob Nelise seletuse kohaselt selgelt esile põhjused, miks on vaja liiklusjärelevalve mahtu suurendada.


Järvamaa politseinikud on tänavu esimesel poolaastal registreerinud kümme liiklusõnnetust rohkem, kui mullu samal ajal. Kokku on tänavu maakonnas registreeritud 121 õnnetust, neist inimkannatanuga 44, hukkus 2 ja viga sai 62 inimest.


Roolijoodikute süül toimus 31 avariid, milles hukkus 1 ja sai vigastada 22 inimest. Kõige suurem võimalus liiklusõnnetusse sattuda on laupäeval ja neljapäeval ning suurim õnnetuste sagedus on õhtul kella seitsme ja kaheksa paiku. Kõigist selle aasta kuue kuuga registreeritud avariidest veerand toimus Tallinna - Tartu - Võru - Luhamaa maanteel.


Roolijoodikuid on politsei tänavu Järvamaal kinni võtnud 232, neist üle kahekümne jäi politseile vahele mitmendat korda või põhjustas koguni liiklusõnnetuse.


Nelis rääkis Kumale, et seoses liiklusõnnetuste ja roolijoodikute arvu suurenemisega võtab politsei kasutusele karmimad meetmed rikkujate karistamiseks ja tõhustab liikluskontrolli augusti keskpaigani kestva üleriigilise reidi raames.


Politsei andmeil saab roolijoodikut karistada kuni üheksa tuhande kroonise rahatrahviga, kuni 15-ne ööpäevase arestiga või võtta juhtimisõiguse kuni kaheks aastaks. Kiiruseületamisel saab politsei korrarikkujat karistada alates kolmesajast kuni üheksa tuhande kroonise rahatrahviga või võtta inimeselt pooleks aastaks juhtimisõiguse. Reidi käigus on politsei karistuste määramisel eriti range, kuna viimasel ajal on purjus juhid põhjustanud palju liiklusõnnetusi.