Kuma uudiste ajaveeb

26.7.02

Paide korrastab teise lisaeelarve rahaga linnatänavaid ja sisustab gümnaasiumi tööõpetuse klassi


Paide saab järgmisel nädalal teise positiivse lisaeelarve sel aastal. Riigi lisaeelarvega omavalitsustele eraldatavast rahast tuleb Paidesse 840 000 krooni. Linnavalitsuse planeeringu- ja ehitusosakonna juhataja Eiki Ilvese sõnul kulutatakse uuest lisaeelarvest lõviosa linna teede ja tänavate korrastamiseks.


Nii saavad veel sel aastal korda perearstikeskuse esine kõnnitee Pärnu tänava Tööstuse ja Telliskivi vahelises lõigus. Uus tänav saab tolmuvaba katte, korda tehakse Ehitajate ja Põllu tänava vaheline kõnnitee. 150 000 krooni eest soetatakse Paide Gümnaasiumi uue hoone tööõpetuseklassi sisustus. Ilvese sõnul järgitakse nõuet kulutada vähemalt poolt riigi lisaeelarvest eraldatud rahast teede või tänavate korrastamiseks.


Linn on sel aastal tänavate ja teede korrastamiseks kulutanud pea poolteist miljonit krooni, korda on saanud Tööstuse tänava algus, tolmuvaba katte sai Joodi tee ja töid on tehtud ka Pärnu tänaval.


Järgmise nädala eelarvetäiendusega kasvab Paide selle aasta eelarve 84 miljoni kroonini. Selle aasta esimene positiivne lisaeelarve võeti vastu mai lõpus, oodatust suurem üksikisiku tulumaksu laekumine võimaldas anda Paide gümnaasiumi juurdeehitusele juurde miljon krooni. Korrastati veel Tööstuse tänava ja Lembitu pargi valgustust, raha kavandati veel Ühisgümnaasiumi staadionile kaugushüppekastide tarvis ning Slaavi Gümnaasiumi du�iruume korrastada. Samuti sai võimalikuks Paide Kultuurikeskuse ja K- Keskuse ette kaldteede tegemine.