Kuma uudiste ajaveeb

31.7.02

Paide korrastab enne valimisi tänavaid


Paide linnavolikogu kinnitas kolmapäeval sel aastal juba teise positiivse lisaeelarve, millega linna tänavune eelarve tõusis 84 miljoni kroonini. Riigi lisaeelarvega omavalitsustele eraldatavast rahast tuleb Paidesse 840 000 krooni.


Kuigi linn on tänavu teedekorrastamiseks kulutanud pea poolteist miljonit krooni, kulub lõviosa lisaeelarvest linnavalitsuse planeeringu- ja ehitusosakonna juhataja Eiki Ilvese sõnul just linna teede ja tänavate korrastamiseks. Ilves rääkis Kuma raadiole, et lisaeelarvest vaid 150 000 krooni kulub Paide Gümnaasiumi uue hoone tööõpetuseklassi sisustustamiseks.


Aselinnapea, sotsiaalosakonna juhataja Jaanus Seema selgitas pärast volikogu istungit Kumale, et eelarve kinnitati peamiselt nii, nagu linnavalitsus oli plaaninud. Parandusettepanekute osas otsustas linnavalitsus, et otsib võimalusi puuduste kõrvaldamiseks ja kui sel aastal ei õnnestu, siis kirjutatakse vajalikud rahasummad järgmise aasta eelarvesse.


Selle aasta esimene positiivne lisaeelarve võeti Paides vastu mai lõpus, kui oodatust suurem üksikisiku tulumaksu laekumine võimaldas anda Paide gümnaasiumi juurdeehitusele juurde miljon krooni ja teha mitmeid heakorratöid tänavate ja valgustuse korrastamiseks.