Kuma uudiste ajaveeb

4.7.02


Oisu uude reoveepuhastisse lasti esimene kogus solkvett


Osaühingu Oisu Vesi juht Jüri Ernits rääkis Kuma Raadiole, et esimene solkvesi lasti reoveepuhastisse selle häälestamise tarvis, et siis valmis ehitada viimased automaatikasüsteemid ja lõpetada viimistlus. Ernits ei osanud veel täpselt öelda, millal reoveepuhasti avatakse, sest häälestamine võtab aega umbes nädala ja siis läheb veel veidi aega ehitustööde lõpetamisega.


Vallavanem Toomas Marrandi rääkis Kumale, et uus reoveepuhasti hakkab esialgu teenindama Oisu aleviku elanikke, kuid tulevikus plaanib valda ehitada vajalikud trassid ka Metsaküla ja Väljaotsa küladesse, et ühendada puhastiga nii inimeste elamud kui ka põllumajandusühistu suurfarmid.


Marrandi sõnul maksab puhasti ehitus kolm ja pool miljoni krooni. Selle raha eest ehitati keskuse taga asuvasse metsa, vanade biotiikide asemele, uus puhasti koos hoone, reoveebasseinide, pumpade ja muu vajalikuga. Marrandi lisas, et vald tegi uue rahataotluse ISPA programmile, et saada lisaks kuus miljonit krooni, millest ehitada lõpuni Oisu aleviku trassid ja uued torustikud naaberküladesse.