Kuma uudiste ajaveeb

19.7.02

Metallivargad kimbutavad teedehaldajaid


Sagenenud teemärkide varguste tõttu kutsub Maanteeinfokeskus liiklejaid teatama märkide ja teeviitade vargustest.


Maanteeinfokeskuses teatas reedel Kuma raadiole, et teemärkide vargusi on tänavu erakordselt palju ja kahjusummad ulatuvad mitmesaja tuhande kroonini. Infokeskuse andmetel varastatakse teemärke peamiselt metallisaamise eesmärgil igas maakonnas, rohkem on probleeme Tallinna ümbruses. Lisaks teetähistele varastatakse ka hoiatusmärke- ja vilkureid tee-ehituspiirkondades, mistõttu on ohtu seatud ka liiklejad.


Järva Teedevalitsuse Paide piirkonna meister Kalvi Krass rääkis Kumale, et Paide piirkonnas pole tänavu märke varastatud, kuid märkide lõhkumist ja vandaalitsemist on paaril korral avastatud. Krass meenutas, et üks suuremaid kuritegusid oli Paide piirkonnas 5-6 aastat tagasi, kui üks ristmik tehti märkidest lagedaks. Roosna-Alliku teemeister Peeter Sissas kinnitas, et ka tema tööpiirkonnas pole tänavu märke varastatud, kuid huligaanid lõhuvad kilomeetritähiseid ja mullu varastati maakonna piiri tähistavad sildid.


Maanteeinfokeskus palub kõiki liiklejaid, kes märkavad viitade-märkide juures kahtlast tegevust, anda sellest teada Tallinna telefonil 678 1500; lühinumbril 1510 või politsei tasuta lühinumbril 110.