Kuma uudiste ajaveeb

12.7.02

Mai keskel põlenud Tootsi pood avab taas uksed


Täna avab taas uksed mai keskel põlenud Tootsi pood. Poe süttimise asjaolud on seni selgusetud, uurimistähtaja lõpuni on jäänud 5 päeva. Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskuse spetsialistid ei leidnud kinnitust kahtlustele Tootsi poe süütamise kohta. Põlengukohalt võetud proovides polnud jälgi süüteainetest. Kriminaalmenetlus pole seni tuvastanud ka põhjuslikku seost kahe põlengu korraldamises kahtlustatava isiku ja toimunud tulekahju vahel.


Vahetult enne põlengut nähti kaupluse juures viit inimest, kellest politsei kaks ka kaheks päevaks kahtlusalustena kinni pidas. Politseikomissar Ellar Eesmaa on Kumale öelnud, et mõlemad kahtlusalused on olnud ka varem oma tegudega politsei vaateväljas. Isikute otsest seotust poepõlenguga ei suudetud tõendada ja 48 tunni möödudes lasti kaks noormeest taas vabadusse.


Kui järgmise viie päeva jooksul ei suudeta tõendada konkreetsete inimeste seost tulekahjuga, siis on võimalik menetluse peatamine või lõpetamine. Pressiesindaja Jan Aasma ütles Kuma raadiole, et politsei siiski jätkab menetlust. Tootsi pood põles 16. mai varahommikul, hoone oli süttinud või süüdatud selle küljel asuvast kuurist. Tõsiselt sai kannata hoone külg ja katus, suure osa kaubast rikkus kustutusvesi. Päästeteenistuse inspektor Endel Roosileht kinnitas vahetult pärast tulekahju Kumale, et poe juhuslik süttimine vihmasel ööl on vähetõenäoline.