Kuma uudiste ajaveeb

30.7.02

Linnavalitsus käsib lambad saarelt ära tuua


Türi linnavalitsus ei andnud tänasel istungil ettevõtja Are Unusele luba jätta järvesaarele kolme lammast, oinast lambaaeda. Linna humanitaarjuht Ervin Jürisoo sõnul teeb linnavalitsus Unusele ettekirjutuse ja käsib lambad ära viia reede keskpäevaks. Juhul kui Unus ettekirjutust ei täida teeb linnavalitsus avalduse politseile, kellel on õigus Unusele rahatrahv määrata.


Are Unus rääkis Kumale, et linnavalitsus ei tea, mis teeb ja tervet mõistust linnavalitsusel pole. Unuse sõnul võiks linnapea koos valitsusega väärikalt tagasi astuda, kuid väärikust sealt ettevõtja arvates oodata pole mõtet. Unus lisas, et ilmselt tuleb tal seadusekuuleka inimesena siiski linnavalitsuse korraldust täita, kuid see saab olema raske, sest saarele viidud oinas on tige. Unus ei välistanud võimalust, et korraldab järvesaarel lassoga lambapüüdmise võistluse ja paneb võitjale ka auhinna.


Türi linnavalitsuse ja Are Unuse vaheline tüli sai alguse juunis, kui tekkis segadus linna jaanitule korraldamisega ja maailma kõrgeima jaanitule tegemisega.