Kuma uudiste ajaveeb

11.7.02

Klementa jätkab Lahemaa rahvuspargi rüüstamist


Looduskaitsjad tabasid eile teolt Lahemaal seadusevastaselt metsa raiunud töömehed, kes kriminaalse taustaga paidekast maaomaniku Margo Klementa volitusel tegid Eesti vanima rahvuspargi südames puudest puhtaks viis hektarit metsamaad.


Eile avastatud lageraie puidu eest võib metsaomanik teenida ligi pool miljonit krooni. Klemental oli plaanis maha võtta 10 hektarit metsa. Keskkonnainspektsiooni hinnangul on kindlalt eksitud selle vastu, et Lahemaa rahvuspargiga pole raietöid kooskõlastatud.


Lahemaa ühe väärtuslikuma metsaga paigas laiusid eile porised roomikurööpad ja kahel kokku kuni viiehektarisel platsil maha saetud puude rägastik. Kevadel samas seadusevastase lageraie eest 4800 krooni trahvi saanud maaomanik Margo Klementa kasutas seekord salajase töö korraldajana teist Järvamaa noormeest Keijo Kauna.


Kaun väitis inspektoreile, et nõutud teatise saatis ta Harjumaa keskkonnaametile ega ole sealt vastust saanud. Metsaseaduse järgi tähendab see, et kui kirjale kahe nädala jooksul vastust ei tule, ollakse raietööga nõus. See nõue kehtib aga tavalise metsa, mitte looduskaitsealal asuva metsa kohta.