Kuma uudiste ajaveeb

10.7.02


Järvamaa politseinikud abistavad teetöölisi, kes on hädas kihutajatega


Järvamaa politseinikud abistavad Tallinna-Tartu maantee ehitajaid kihutajate tabamisel.


Järva Politseiprefektuuri pressiesindaja Jan Aasma selgitas Kuma raadiole, et tee-ehitajad helistasid politseisse ja kurtsid, et hoolimata kiirusepiirangust teatavatest märkidest kihutavad autod ehituspiirkonnas ja seetõttu pole võimalik paigaldada teele uut katet. Politsei tabas teeremondipiirkonnas kuus kiirusületajat, neist suurima rikkumise avastas politsei kolmapäeva hommikul kella poole kuue ajal, kui esmase ehk algaja juhiloaga roolikeeraja sõitis 108 km/h teelõigul, kus lubatud suurim kiirus on 50 km/h.


Tee-ehitaja Skanska EMV objektijuht Heino Väli rääkis Kumale, et kihutajad on ehitaja alatine probleem. Väli selgitas, et stabiliseeritud alusel ei tohi kiiresti sõita ja samuti ei kannata liiklust mustkillustik kate, mis pannakse asfaldi alla. Väli sõnul ei mõista autojuhid, et kiirusepiirang töötsoonis on mõeldud eelkõige autode ja inimeste turvalisuse tagamiseks, aga mitte autojuhtide ahistamiseks.


Väli palub kõigi autojuhtide mõistvat suhtumist, et tagada inimeste ohutus ja mitte suurendada politsei niigi suurt töökoormust.