Kuma uudiste ajaveeb

18.6.02


Türi-Alliku veetüli leidis lahenduse


Aktsiaseltsi Kähri ja Türi-Alliku korteriühistu vaheline tüli vesivarustuse ja kanalisatsiooni teenuse osutamise ning väidetavalt tasumata arvete osas leidis positiivse lahenduse.


Türi Vallavanem Enn Mäger rääkis Kumale, et eile Türi Vallavalitsuses ja Vallavalitsuse lepitamisel toimunud järjekordsel kokkusaamisel tunnistas korteriühistu, et teatud maksekohustus tal AS Kähri ees siiski on. Kähri oli omalt poolt valmis kompromissi huvides märkimisväärselt vähendama esitatud arvete summat ning kustutama enamuse varem nõutud lepingujärgsetest viivistest. Uue allkirjastatud lepinguga fikseeriti konkreetne kokkuleppeline võlgnevuse suurus, selle tasumise graafik ning edaspidine veeteenuse osutamine. Juhul, kui korteriühistu siiski soovib tuleval talvel keskkütet kas AS Kähri käest või tema omanduses olevat katlamaja osta või rentida, seisavad ees uued tõsised läbirääkimised.


Mägra sõnul saab tagant järgi tarkusena öelda, et antud konflikt oli tingitud eelkõige elanike suhteliselt halvast maksekohustuste täitmisest korteriühistu ees, lepingust, mis võimaldas osapooltel seda erinevalt tõlgendada, ning omavahelise suhtlemise vähesusest.


AS Kähri sulges korteriühistule vee andmise möödunud kolmapäeval, teatades päev varem kirjalikult, et seoses suure summa tasumata arvetega ning korteriühistu poolse teatega neid mitte tasuda lõpetab ta korteriühistule Türi-Alliku teenuse, sealhulgas ka vesivarustuse.