Kuma uudiste ajaveeb

21.6.02

Nelja Kuninga Päevad on täna perekesksed


Ettevõtmised algasid perepäevaga Järvamaa muuseumis, kus toimuvad jõu- ja ilunumbrid. Saab proovida muuseumi kollektsiooni vanu rõivaid ja nendes ka pildistada. Kella ühe paiku on muuseumisse oodata ka Narva Muuseumi juures tegutsevat noorteringi, kes demonstreerivad keskaegseid rõivaid.


Kell kolm algab linna keskväljakul kogupereüritus "Hea Tegu", päeva juhib Margus Saar, lisaks kaugemalt tulnud ansamblitele esinevad ka kohalikud laululapsed.


Kümme minutit enne kella kümmet õhtul algab vabaõhuetenduse rongkäik Vallimäele, kus saab vaadata etendust "Eestlaste neli kuningat". Eestlaste nelja kuningat kehastavad Veiko Täär, Tõnu Kark, Rein Oja, Raivo Mets, targa rollis on Ain Lutsepp. Maarahva ja ordumeistrite võitlust ühendab Siiri Sisaski ja Ultima Thule muusika, kaasa lööb ka Järvamaa poistekoor.


Nelja Kuninga Päevad toimuvad esimest korda, homset meistrite laata on Paides peetud neli aastat. Ettevõtmine on pühendatud 14. sajandil Paide ordulinnuses toimunud sündmustele, mille käigus ordumeistrid hukkasid eestlaste neli kuningat.