Kuma uudiste ajaveeb

4.6.02


Enam kui kahesaja kilomeetrise tunnikiirusega sõitnud paidelane jäi ilma juhiloast

Järva politsei võttis kolmeks kuuks juhiloa mitmes kriminaalkuriteos süüdistatavalt paidelaselt Margo Klementalt, kes kihutas mai alguses Harjumaal oma BMW-ga üle 200 kilomeetri tunnis, kirjutab BNS.

Järva politsei komissari Ülle Koha sõnul otsustas ta jätta 24-aastase Klementa suveks juhtimisõiguseta, kuna noormehele määratud varasemad rahatrahvid ei ole teda distsiplineerinud.

Harju politseinikud mõõtsid 2. mail Tartu maanteel Klementa juhitud BMW kiiruseks 205 kilomeetrit tunnis, mis oli 115 kilomeetrit tunnis lubatust enam. Politsei järelepärimise peale ei põhjendanud noormees ülikiiret sõitu millegagi.

Klementast on Eesti ajakirjanduses olnud korduvalt juttu seoses mahuka Ühispanga pangakaardipettusega, mille ta koos kolme kaaslasega 1997. aastal organiseeris. Keskkriminaalpolitsei esitas Klementale süüdistuse kelmuses, dokumentide võltsimises ja kuritegelikku ühendusse kuulumises ning saatis ta 1999. aastal kohtu ette. Tallinna linnakohus jätkab Klementa süüasja arutamist sügisel. Tänavu kevadel jäi Klementa politseinikele vahele Lahemaa rahvuspargis, kus laastas ligi sada hektarit metsa.