Kuma uudiste ajaveeb

13.6.02

Ekspertiis ei leidnud jälgi Tootsi poe tahtlikust süütamisest


Kohtuekspertiisi ja Kriminalistika Keskuse spetsialistid ei leidnud Tootsi poe põlengukohalt võetud proovidest jälgi süüteainetest. Kriminaalmenetlus pole seni tuvastanud ka põhjuslikku seost kahe põlengus kahtlustatava isiku ja toimunud tulekahju vahel.


Vahetult enne põlengut nähti kaupluse juures viit inimest, kellest politsei kaks ka kaheks päevaks kahtlusalustena kinni pidas. Politseikomissar Ellar Eesmaa on Kumale öelnud, et mõlemad on olnud ka varem oma tegudega politsei vaateväljas. Isikute otsest seotust poepõlenguga ei suudetud tõendada ja 48 tunni möödudes lasti kaks noormeest taas vabadusse.


Kui järgmise nelja nädala jooksul ei suudeta tõendada konkreetsete inimeste seost tulekahjuga, siis on võimalik menetluse peatamine või lõpetamine. Tootsi pood põles 16. mai varahommikul, hoone oli süttinud või süüdatud selle küljel asuvast kuurist. Tõsiselt sai kannata hoone külg ja katus, suure osa kaubast rikkus kustutusvesi.


Päästeteenistuse inspektor Endel Roosileht kinnitas vahetult pärast tulekahju Kumale, et poe juhuslik süttimine vihmasel ööl on vähetõenäoline. Omanikud on Tootsi poele juba katuse peale saanud ja plaanivad uksed avada jaanipäevaks, nii kinnitas Kumale omanikfirma osaühingu Mixson juhatuse liige Üllar Vaserik.