Kuma uudiste ajaveeb

17.6.02


Belglased abistavad Järvamaa Noortekeskust noorte töö- ja aktiviseerimiskeskuste loomisel


Tänasest kolmapäevani viibib Järvamaal kaheliikmeline Belgia noorte töökeskuse Instant A delegatsioon, et arutada Kesk-Eesti Noortekeskuse ja Instant A vahelisi koostöövõimalusi noorte töö- ja aktiviseerimiskeskuste arendamise osas. Järvamaale kavandatakse kahte noorte tööaktiviseerimiskeskust. Esialgese plaani kohaselt rajatakse noorte töökeskused Imavere valda ja Paide linna.


Kesk-Eesti Noortekeskuse juht Piret Sapp on Kumale öelnud, et plaanis on luua Järvamaale paigad, kus noored, kes vajavad tuge töö otsimisel ja õppimisel, saaksid ennast arendada vastavates keskustes tööd tehes ja ka taskuraha teenides. Sappi sõnul on projekti eesmärk valmistada noori ette tööturule või jätkama haridusteed ja peamine sihtgrupp on noored vanuses 14 kuni 24 eluaastat.


Täna kohtuvad belglased maavanem Theo Aasaga, külastatakse Kesk-Eesti Noortekeskust, kus arutatakse konkreetseid koostööplaane ning tutvutakse Paide linna vaatamisväärsuste ja Paide tulevase noorte töö- ja aktiviseerimiskeskuste ruumidega. Homme külastatakse Imavere Huvi- ja noortekeskust, Imavere tulevast noorte töökeskust, Imavere Piimandusmuuseumi, kohtutakse Imavere ettevõtjatega ning tehakse väike matk Kabala vallas. Kolmapäeval kohtuvad belglased Tallinnas Sotsiaalministeeriumi ja Haridusministeeriumi esindajatega.