Kuma uudiste ajaveeb

3.6.02


Albu ja Lehtse vallad sulgesid esmaspäeval metsad


Järva maavalitsus ja Päästeteenistus tegid reedel omavalitsustele ettepaneku sulgeda suure tuleohutõttu metsad. Päästeteenistuse hinnangul on maakonna kõige ohtlikumad piirkonnad Albu, Lehtse, Koeru, Paide, Kareda ja Kabala valdade metsad ning rabad.


Albu vallavanem Kalju Kertsmik ütles Kumale, et vallavalitsus otsustas täna sulgeda metsad ja rabad alates kolmapäevast. Kertsmik lisas, et kirjaliku taotluse ja kooskõlastuse alusel lubavad vallavalitsus, metskonnad ja Vargamäe muuseum siiski turistide gruppe metsa.


Vallavanem Piret Pihel ütles Kumale, et Lehtse vallavalitsus otsustas sulgeda valla metsad ja rabad ning otsus jõustub teisipäeval.


Paide vallavalitsus ei otsustanud täna metsa sulgemist. Vallavanem Ülo Ansberg ütles, et metsa mineku keelamisest pole eriti abi ja vald plaanib teha metsaomanikega paremini koostööd metsapõlengute ennetamiseks ja metsa jälgimiseks, et võimaliku põlengu korral sellest kiiresti teada saada.
Ansberg lisas, et kui metsad sulgeda, siis võib mõne tulekahju algus jääda avastamata ja sellega võib kaasneda suurem põleng.


Metsade sulgemist on lubanud põuaperioodi jätkudes sel nädalal arutada ka Kareda, Kabala ja Koeru vallad. Kuiva jätkudes on lubanud metsad sulgeda ka Oisu vald.