Kuma uudiste ajaveeb

8.5.02

Türi endine konstaabel pääses kriminaalsüüdistusest


Rapla politsei lõpetas uurimise Türi linna endise konstaabli, praegu Riigikaitseakadeemias õppiva Tõnis Orumaa süüasjas, milles konstaablit süüdistati alaealise Türi noormehe Harri Renniti peksmises. Orumaa süüasja uurinud Rapla politseinik Angelika Vaerand ütles teisipäeval Kuma raadiole, et esitas Järva Prokuratuurile uurimise lõpetamise määruse kuriteokooseisu puudumise tõttu ja Prokuratuur kinnitas uurimise lõpetamise. Vaerand lisas, et kui kannataja pool uut kaebust prokuratuurile ei esita, siis pääseb Orumaa süüdistusest.


Politseinikud tabasid mullu oktoobri lõpus reidi käigus Türil koolinoorte peol paarkümmend purjus alaealist, kelle seas oli ka väidetav kannatanu Harri Rennit. Majandusgümnaasiumi peol toimunut näinud turvamees Raivo Rudi ütles Kumale, et samas kõrval seistes ta noorte alkoholijoobe kontrollimisel mingit käte väänamist ei täheldanud. Küll konstateeris kirurg hiljem Harri Renniti õla nihestuse, samuti olid noormehel muljumisjäljed kaelal ja seljal. Politsei sai vahetult pärast toimunut 12-aastase Türi poisi Harri Renniti ema Olga Rennitilt kirja, milles see väitis, et Orumaa peksis politseireidi ajal tema poega.


Järva prefektuuris võimuliialduse paragrahvi järgi algatatud sisejuurdlus ei tuvastanud Orumaa süüd ega ametiseisundi kuritarvitamist. Toonane prefekt Gero Kartau ütles Kumale, et tegemist oli Rennitite kättemaksuga politseile, kuna politsei on korduvalt Olga Renniti salaviina müümiselt tabanud. Kriminaalasja menetlemist jätkas objektiivsuse huvides Rapla prefektuur. Paar nädalat pärast vahejuhtumit koolis - 10. novembril - kutsus Olga Rennit Harrile kohu kiirabi, sest poeg oli raskes alkoholijoobes ja vajas maoloputust.


13. novembril luges Järva maakohtu kohtunik Sirje Lahesoo ette otsuse, millega trahviti Olga Rennitit pea 600 krooniga selle eest, et tema poeg Harri müüs eelmise aasta aprillis alaealistele salaviina, mille joomise tulemusel üks joojaist samuti haiglasse sattus.


Eelmise aasta augustis tegid politseinikud Renniti juures kontrollostu ja naine tabati salaviina müümiselt, kahel korral teostas kontrollostu konstaabel Tõnis Orumaa.