Kuma uudiste ajaveeb

17.5.02


Maavanem andis esmakordselt ametis oldud aja jooksul korralduse heisata riigilipud


Esmakordselt ametis oldud aja jooksul kasutas maavanem Theo Aasa seaduslikku õigust ja andis välja korralduse heisata riigilipud. Aasa käsul peavad türilased homme lillelaada aastapäeva puhul heiskama riigilipud. Korralduse täitmist kontrollivad linnaametnikud.


Lippude heiskamist taotles maavanemalt Türi linnapea Toomas Laimets, kelle sõnul väärib 25. korda toimuv ettevõtmine sellist auavaldust. Ka Aasa hinnangul on lippude heiskamine igati õigustatud.


Kabala ja Oisu konstaabel Alo Allemann, kes hetkel Türi jaoskonna tööd juhib, ütles Kumale, et õigus lipuheiskamist kontrollida on nii linnavalitsuse töötajatel kui politseinikel. Maavanema korralduse eirajaid võib trahvida kuni 600 krooniga.


Ühtki politseinikku homme Türil tööl ei ole, Allemanni sõnul loodab ta kontrollimisel suuresti linnavalitsusele töötajatele, kellele on selleks õigus antud.


Vastavalt maavanema korraldusele tuleb lipud heisata Türi linnas 25. lillelaada ning 10. tehnika- ja ehitusnäituse tähistamiseks homme hommikul kell 8 ja langetada päikeseloojangul.