Kuma uudiste ajaveeb

13.5.02


Lõuna-Järvamaa omavalitsuste juhid saadavad Järvamaa Politseiprefektile pöördumise sooviga vähendada piirkonnas kuritegevust


Lõuna-Järvamaa omavalitsuste ehk siis Türi linna ja valla ning Oisu ja Kabala valla juhid on mures piirkonnas kasvava kuritegevuse pärast. Täna pärastlõunal toimunud Lõuna-Järvamaa Arendusühingu juhatuse koosolekul arutati Järva Politseiprefektile saadetava pöördumise sisu.


Arendusühing tegevjuht Marika Toots selgitas Kumale, et 1999. aastal toimunud politseireformi käigus koondati Türi piirkonnas 14-st politseiametikohast seitse ja tegevuse lõpetas ka ööpäevane valve Türi Politseijaoskonnas. Alates sellest ajast on Tootsi sõnul kuritegevus Lõuna-Järvamaa piirkonnas hüppeliselt kasvanud kahekordseks ja omavalitsuste juhid on mures üha väheneva turvalisuse pärast.


Marika Tootsi sõnul esitavad vallavanemad ja linnapea uuele Järva Politseiprefektile pöördumise ettepanekuga paigutada Türi politseijaoskonda taas ööpäevane valve ja ööpäevaringselt kogu piirkonda kattev politseipatrull.


Järva Politseiprefekt Erki Nelis ütles Kumale, et kiireid muudatusi politseitöös kindlasti teha ei saa, samuti pole võimalik juurde tekitada ametikohti. Samas lisas Nelis, et kui praegu ametis olevate politseinike töökorraldust muuta, siis põhimõtteiselt on võimalik Türile ööpäevane valve paigutada. Prefekti sõnul katab Järvamaad ööpäevaringselt üks politseipatrull ja lisaks sellele lisapatrullid vastavalt vajadusele ja graafikule. Nelis lisas, et muudatusi saaks teha ka korrapidamisteenistuses kui tõhustada politsei ja päästeteenistuse häirekeskuse koostööd, kuid need projektid vajavad põhjalikku ettevalmistamist ning on aeganõudvad.