Kuma uudiste ajaveeb

24.5.02


Legendaarne raadiomees Felix Leet saab 80. aastaseks


Türil Eesti Ringhäälingumuuseumis avati neljapäeva keskpäeval näitus "Reporter Felix Leet 80".


Felix Leet alustas reporteritööd juba Teise Maailmasõja ajal, kui saatis Moskva raadiole teateid rindelt. Esimese raadiosalvestuse tegi Leet viiekümnendatel aastatel ja viimase reporteritöö kümme aastat tagasi.


“Eestis puudub ajakirjandusvabadus, sest ajakirjanik räägib seda, mida väljaande omanik lubab ja tahab”, ütles Leet Kuma raadiole ja lisas, et “Samas ei saa midagi ette heita vaid pigem kiita, sest operatiivsus on ajakirjanduses muutunud palju paremaks, kui see oli aastakümneid tagasi!”


“Helistasin hommikul keskjaama, tellisin kõne ja sain selle alles pärastlõunal. Raadio rääkisin, et eile oli ja eile toimus. Vahel sai räägitud isegi paaripäevastest sündmustest,” selgitas Leet.


Ringhäälingumuuseumis avatud näitus valmis koostöös juubilariga ja tutvustab Felix Leedi raadiotöö- aastaid, mille kestel Pärnu korrespondendist kujunes omamoodi raadiolegend. Näitusel on vaadata pilt Felix Leedi tööst, kus kauaaegne reporter kajastas Eestimaa erinevaid inimesi näiteks kala püüdmas, ehitamas, metsa raiumas ja põllutöödel. Samuti on näitusel Felix Leedi töövahendid - reportermakk ja mikrofon ning reporterinimelised suusad.