Kuma uudiste ajaveeb

24.5.02


Keskkonnateenistus peab Keskkonna Investeeringute Keskusele tagastama leidurile makstud raha


Järvamaa keskkonnateenistus peab Keskkonna Investeeringute Keskusele tagastama 54.000 krooni, mille talunik Raivo Seepter sai keskuselt teenistuse kaudu veoauto puugaasiga töölepanekuks.


Keskkonnateenistusel on aega raha tagasi maksta 9. juunini. Järvamaa keskkonnateenistuse juhataja Allan Piik ütles BNS-ile, et teenistus maksab raha tagasi keskkonnainvesteeringute maakondlikust reservist. Ta kinnitas, et selle tõttu ei kannata teised raha taotlevad projektid.


Talunik Raivo Seepter sai raha oma leiutise töölepanekuks 2000. aasta juunis. Seepter põhjendas rahataotlust sellega, et tal on vaja välja töötada, valmistada ja paigaldada veoautole puugaasigeneraator. Mees ei saanud puugaasigeneraatoriga veoautot käima ning ostis eraldatud raha eest endale treipingi, faksiaparaadi ja soojaku ning maksis telefoniarveid. 2000. aasta lõpus ehitas Seepter veoauto kasti saunaahju meenutava küttekolde, radiaatori ja kaks paaki. Auto käivitamine tal ei õnnestunud.


Seepter on öelnud, et tema ei kavatse raha tagasi maksta, sest pole midagi valesti teinud, lisades, et faksiaparaadi ja soojaku ost oli põhjendatud. Seepteri sõnul ei pidanudki ta puugaasiga veoautot tööle panema, vaid üksnes sellist võimalust katsetama.