Kuma uudiste ajaveeb

10.5.02


Kaks Järvamaa suurperet saavad “Terve ja tugev Eesti pere” preemia 15 000 krooni


Hansapanga ja Arno Tali Sihtkapitali lasterikaste perede toetuskonkursi nõukogu valis kaheksakümnest perekaardist üle Eesti 25 tublimat suurperet, iga pere saab 15 000 krooni preemiat, võitnute hulgas on ka kaks Järvamaa perekonda.


Hansapanga Eesti suhtekorraldusjuht Ando Noormets selgitas Kumale, et erinevalt varasematest konkurssidest hindas nõukogu tänavu enam laste aktiivsust huviringides ning vanemate loodud tingimusi laste arenguks. Pereankeetidele lisatud huviringide juhendajate ning kooliõpetajate arvamused ja soovitused laste osalemisaktiivsusest andsid nõukogule täiendavat infot õiglaste otsuste tegemisel. Toetuskonkursi "Terve ja tugev perekond" eesmärk on tunnustada ja toetada lasterikaste perede lapsi ning nende soovi ja tahet omandada hea haridus, võimaldades neile ka aktiivne osalemine huviringides.


Enam osales konkursil 4 lapsega peresid. Lasterikkaimaks konkursi 80 tublima hulka jõudnud perekonnaks oli ka kaheteistkümne lapsega perekond Tallinnast. Järvamaalt pälvisid tunnustust ja toetust perekonnad Ahveldt ja Adusoo.


Preemia üleandmise pidulikud tseremooniad toimuvad üle Eesti preemiasaajate elukohajärgses maavalitsuses 17. ja 18. mail.