Kuma uudiste ajaveeb

9.5.02


Järvamaa sõjameeste au kaitsevad sõjalisluurevõistlusel Eel-Erna kolm Kaitseliidu võistkonda


Järgmisel nädalavahetusel korraldab Kaitseliit eel-Erna patrullvõistluse, milles osaleb 32 vőistkonda, nende hulgas ka Rootsi, Soome ja Läti esindused. Järvamaa sõjameeste au kaitseb Erna Retke eelvõistlusel kolm võistkonda.


Eel-Erna patrullvőistlus toimub 17.-18. mail Harjumaal Haibas ja jőuproovi kolm paremat kaitseliitlaste esindust lunastavad pääsme augustis toimuvale rahvusvahelisele Erna retke luurevőistlusele.
Eel-Erna patrullvőistlusel osalejatel tuleb läbida ligi 55-e kilomeetri pikkune vőistlustrass, mille käigus peavad vőistlejad täitma relvakäsitsemise ja sődurioskuse ülesandeid, orienteeruma nii päeval kui ka öösel ning vältima vaenlaste üksustele vahelejäämist.
Vőistlusel osalevad võistkonnad Kaitseliidu kőigist malevatest, Kaitseliidu koolist, Kaitseliidu peastaabist, päästeametist, piirivalvest, Lätist, Soome kaitseväest ja Rootsi kodukaitsest.


Mullu toimus eel-Erna patrullvőistlus Kilingi-Nőmmel, kus esikoha saavutas Kaitseliidu Järva maleva esindus. Sama vőistkond vőitis augustis ka Erna retke ja läheb tänavu taas võistlustulle eel-Ernale.
Lisaks lähvad võistkonnad veel Ahulast ja Väätsalt.


Järvamaalt lähevad võistlusele kolm võistkonda koosseisus:

1. (mullused võitjad) Aare Kabel, Indrek Reisman, Urmas Kõonurm ja Margus Laanet.

2. Ahulast Olari Ott, Jaanus Noorväli, Erik Kuningas ja Janno Rodendau.

3. Väätsa rühma baasil Margus Linter, Imre Alljärv, Ülar Kalindans ja Maiki Pikki.


Järvamaa võistkondade esindajad on Aron Ott ja Kaido Mettus.