Kuma uudiste ajaveeb

9.5.02


Imaverelased on mures valla päästekomando edasise eksisteerimise pärast.


Imavere vallavalitsus ja ettevõtted on mures oma päästekomando edasise eksisteerimise pärast, kuna komando rahastamise leping lõppes mullu detsembris ja seni pole riik uut lepingut sõlminud.


Vallavanem Jüri Ellram rääkis Kumale, et päästekomando ruumid ehitasid valla ettevõtjad Imavere Saeveski territooriumile, samuti kaetakse ettevõtjate poolt kõik hoonega seotud halduskulud. Vallavalitsuse halduses on kogu komando tehniline osa ja meeste palgad ning tegevuskulu maksab kolmepoolse lepingu alusel riik. Ellram lisas, et kuigi uue lepingu sõlmimisega on tegeletud juba pool aastat pole seni suudetud seda allkirjastada. Vallavanema sõnul on vald ja ettevõtjad lepingu sõlmimiseks valmis, kuid asi on jäänud toppama riigitasandil.


Ellrami sõnul on Päästekomano Imaveres väga vajalik, kuna vallas on palju puiduga tegelevaid ettevõtteid ja seega tuleoht suur. Samuti nõuavad kõikvõimalikud investeerimisallikad ettevõtetelt muuhulgas ka tuleohutuse garantiid.


Maavanem Theo Aasa oli täna hommikul üllatunud kuuldes Kuma raadiolt lepingu lõppemisest ja uue puudumisest. Aasa kinnitusel on ta rääkinud nii Vabariigi Päästeameti juhi Mati Raidma kui ka Järvamaa Päästeteenistuse juhi Margo Klaosega, kes mõlemad kinnitasid, et Imavere päästekomandot on vaja ja see ei likvideerita.


Maakonna Päästeteenistuse juht Margo Klaos selgitas Kumale, et lepingu sõlmimise viivitus on tingitud puhtalt asjaajamisest, kuna vahepeal vahetus valitsus ja siseminister. Klaos avaldas lootust, et uus minister ei muuda poliitilist otsust ja leping lähiajal sõlmitakse. Klaos kinnitas maavanema sõnu ja ütles, et Imavere päästekomando peaks kindlasti alles jääma, sest lisaks kohaliku turvalisuse tagamisele on Imavere päästetöötajatest palju abi ka Tallinna Tartu maanteel toimuvate liiklusõnnetuste likvideerimisel.