Kuma uudiste ajaveeb

16.5.02


Hommikul süüdati Paides kauplus, süütamises kahtlustavad on kinni peetud


Täna hommikul süüdati Paides Suur- Aia tänaval asuv Tootsi pood, süütamises kahtlustavad on küll politsei kinni pidanud, kuid nad pole end süüdi tunnistanud. Prefekt Erki Nelis keeldus uurimise huvides nende nimesid avaldamast.


Järva Prefektuuri kriminaalosakonna komissar Ellar Eesmaa ütles Kuma raadiole, et kaupluse süütamises kahtlustatakse viieliikmelist jõuku. Kaks kahtlusalust on kaheks ööpäevaks kinni peetud. Teiste isikud on politseile teada, kuid neid pole veel tabatud.


Järvamaa Häirekeskus sai teate keset elamurajooni asuva poe põlengust kell 5.10. Hoone oli süüdatud selle küljel asuvast kuurist, tuli oli levinud üle maja külje katusele. Tõsiselt sai kannata hoone külg ja katus, suure osa kaubast rikkus kustutusvesi. Paide ja Türi tuletõrjujad teatasid tule kustutamisest kell 9.01.


Päästeteenistuse inspektor Endel Roosileht kinnitas, et poe juhuslik süttimine vihmasel ööl on vähetõenäoline.


Ellar Eesmaa sõnul on põhjust isikuid süütamises kahtlustada, kuna neid nähti vahetult enne tulekahju süttimist poe lähedal.


Sama jõuk pälvis öösel ka veidi varem politsei tähelepanu. Eesmaa sõnul kahtlustatakse neid veel Paide Kultuurikeskuse teadetetahvli akna ja samas asuva bussiootepaviljoni klaasi lõhkumises. Lõhkumisjälgi on veel Lembitu pargis, Paide Säästumarketi taga ning ka Karja tänaval.


Kahtlusalused magasid terve ennelõuna arestikambris, ning uurijad ootasid nende kainenemist. Meestele tehti kinnipidamisel lisaks alkoholiekspertiisile ja narkojoobekontroll, mille tulemused pole veel selgunud.


Tootsi poe omaniku Üllar Vaseriku sõnul on kindlustamata hoone põlenguga tekkinud kahju kuni miljon krooni. Vaseriku sõnul kaalub osaühing Mixson Tootsi poe kohale täiesti uue hoone ehitamist.


Vaserik arvab, et hommikune süütamine oli lihtsalt huligaansus. Samas tunnistas Vaserik, et poel on varem olnud probleeme väljapressijate ja narkomaanidega.


Kauplust valvab turvafirma Swanto, elektrooniline valve andis häireteate siis, kui majast kadus elekter. Kõik hoone uksed ja aknad olid öösel suletud, Swanto tegevdirektor Raivo Porri kinnitusel oli lukus ka kuuri uks.


Tootsi poe omanikfirmale osaühingule Mixson kuuluvad Paides veel Piibe pood, kauplus Joonas ja Aasa, samuti Risti pood Türil, ka mitmed kauplused Rakveres.