Kuma uudiste ajaveeb

28.5.02


Eesti Energia parandab Imavere valla elanike ja ettevõtjate elektriga varustamist


Eesti Energia kuulutas avatuks konkursi töövõtja leidmiseks, kes ehitab valmis Imavere alajaam teise õhuliini sisestuse.


Eesti Energia põhivõrgu projektijuht Tiit Meremaa selgitas Kuma raadiole, et teise sisestuse ehitamise eesmärk on suurendada Imavere asula ja Imavere saeveski elektrivrustuskindlust. Tööd on planeeritud kahes etapis arvestades Imavere saeveski töökorraldust ja katkestuste saamise võimalust. Esimeses etapis ehitatakse sel aastal välja Imavere alajaama teine ahel ja teises etapis järgmisel aastal tehakse Imavere alajaama jaotla laiendus.


Meremaa lisas, et Imavere liini teise ahela väljaehitamine ja jaotla laiendus võimaldab vähendada katkestuste arvu klientidel ja suurendada tulevikus koormust sõltuvalt tarbjate vajadusest ja ka tarbijate investeerimisvalmidusest.


Imavere 110 kilovoldine alajaam on hetkel ühendatud ühe haruliiniga Koigi-Põltsamaa liini toitele mille pikkus on 27 km. Kui Koigi-Põltsamaa liinil midagi juhtub, siis lülitub välja ka Imavere alajaam koos kõigi piirkonna tarbijatega. Investeeringu tulemusena luuakse aga Imavere alajaamale kahepoolne toide Koigi-Imavere ning Põltsamaa-Imavere liinide kaudu.