Kuma uudiste ajaveeb

21.5.02


Edelaraudtee toob Eestisse Soomes juba aastaid toimunud dresiiniralli


Edelaraudtee korraldab juunis Eesti esimese dresiiniralli, mis on meelelahutus-sportlik mõõduvõtmine käsidresiinidel sõitmises ja raudteealases mitmevõistluses.


Edelaraudtee Halduse AS juht Neddy Kramer rääkis Kuma raadiole, et võistlusest võtavad osa võistkonnad, mis koosnevad kahest kuni 6-liikmelisest dresiinibrigaadist ja kuni kolmest asendus-abiliikmest, kes täidavad ühtlasi ka esindaja-treeneri rolli. Kokku seega igas võistkonnas kuni 15 inimest. Krameri sõnul sõidetakse käsidresiinidega kontrollpunktidesse, kus toimuvad võistlemised raudtee-teemalistel osavus-, täpsus-, kiirus- ja jõualadel.


Dresiiniralli´2002 algab laupäeval, 15. juunil Tallinnas Liiva raudteejaamast, jõuab õhtuks välja Türile, kust järgmise päeva hakul kulgetakse edasi Lelle kaudu Pärnusse. Pidulik lõputseremoonia toimub pühapäeval, 16. juuni õhtul Pärnus.


Kramer lisas, et võistkondi tuleb kokku kümmekond ja esindatud on Eesti raudtee-ettevõtted, Raudteeamet ja huvi võistlusel osalemiseks on tundud ka Soome, Läti ja Venemaa raudteefirmad. Kindlasti osaleb võistlusel mullu Soomes mitteametlikud maailmameistrivõistlused dresiinirallis võitnud võistkond.